شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
آسمان فیتنس
شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
عضلات سینه بانوان به چه صورت است؟

عضلات سینه بانوان به چه صورت است؟

توسط بهزاد شیرازی | تاریخ آخرین بروز رسانی: | فیتنس زنان | 1 دیدگاه

عضلات سینه بانوان اول از همه بايد بيابيد دليل آويزان بودن سينه هايتان چيست ؟ اين امر ممكن است به واسطه از دست دادن وزن ، حاملگي ، شير دادن و دلايل ديگر باشد . اما افزايش سن و نبود ورزش در برنامه هفتگي شما نيز ميتواند بطور جدي سفتي سينه هاي شما را بخطر بيندازد.به همين خاطر اگر از چربي سوزها براي كاهش وزن استفاده كنيد روي سينه ها هم تاثير ميگذارد !  

بافت سینه بانوان

عضلات سينه بانوان چيزي جز بافت چربي نيست .

هنگامي كه چربي از زير پوست از بين ميرود پوست حالت طبيعي خود را از دست ميدهد ؛ اما كلاژن است كه قابليت ارتجاعي پوست را حفظ ميكند . اين ماده را تا سنين 24-25 سالگي بطور طبيعي توليد ميكند . از غذاهاي حاوي كلاژن به مقدار مناسب استفاده كنيد .

5 راهكار جهت سفت شدن عضلات سینه بانوان

    1) سينه هايي سفت با ورزش كردن 2) استفاده از كرم هاي سفت كننده سينه 3) كلاژن براي داشتن سينه هاي سفت 4) استفاده از سينه بند مناسب باعث سفت بنظر رسيدن سينه ميشود 5) استفاده از آب درماني دو مورد امر 1  چيزي جز تمرينات استقامتي سبب سفت شدن عضلات نميشود ! در هر جلسه تمريني به مقدار وزنه هاي خود اضافه كنيد ؛

بافت سینه بانوان

حرکات لازم برای عضلات سینه بانوان

 قفسه سينه -پارالل ، پرس سينه دمبل و پرس سينه هالتر در سفت شدن عضلات موثر است . در مورد 2 در كنار ورزش و البته تغذيه مناسب استفاده از كرم هاي ليفتينگ امر سفت شدن عضلات سینه بانوان را تسريع ميكند . اين كرم ها دو بار در روز بايد مصرف شود ، بهتر است بصورت دوراني و دايره اي سينه را ماساژ دهيد . در مورد 3 مواد غذايي حاوي كلاژن مانند مرغ ، گوشت بدون چربي ، و هرنوع ميوه و سبزيجات قرمز رنگ ميلاد . در مورد 4 در اين مورد سعي كنيد سايز متناسب سينه خود را پيدا كنيد سايز تنگ سبب كوچك نشان دادن و خوش فرم نشان دادن عضلات سینه بانوان ميشود اما خون رساني را دچار اختلال ميكنيد . در اين امر دقت كنيد در مورد 5 استفاده از آب درماني ، استخر ، جكوزي و حتي حمام با آب ولرم و ماساژ سينه در آب رو به بالا فرايند كلاژن سازي و سفت شدن عضلات را بيشتر ميكند ، بعد از استحمام زمانيكه همچنان بدن گرم است با ماساژ سينه با مقداري يخ بمدت 10 دقيقه سينه هايي سفت داشته باشيد   در هفته آتی برنامه ویژه برای بانوان درهمین سایت طراحی خواهد شد با ما فیتنس باشید.

تیپ بدنی خانم ها

قالب “V”

قالب “V” که قالب قیفی هم نامیده میشود، به اندام هایی اشـاره دارد که عـرض شانه هـا در آن 5 سانتیمتر یا بیشتر عریـض تر از عــرض رانهاست. این افراد معمولاً بالاتنه بزرگی دارند اما پاها و رانهایشان لاغر است. با هم اندازه کردن پایین تنه این اندام ها با قسمت های بالاتنه شان می توان به آن توازن داد. تمرینات ایروبیک – پـله نـوردی یا ایـروبیک با استپ راه خوبی برای کالری سـوزی و همچـنین افزودن ضـخامت پاها است. تردمیل روی سطح شیبدار هم میتواند تمرین خوبی برای ایندسته از خانم ها باشد. تـمرینات بدنسازی – بـرای افـزودن حـجم پـاها، بـایـد روی تـمـریـنـات ایـن قسـمــت از بدن تمرکز کنید. حرکات اسکات، پرس پا، ددلیفت با پای صاف می تواند برای شما فایده بخش باشد. انجام حرکات شکل دهنده مثل حرکت جلوپا و لانگز هم در اتمام تمریناتتان عالی است. از وزنه های متوسط تا سنگین استفاده کنید و تعداد تکرارهای حرکات مربوط به قسمت پایین تنه را بین 6 تا 8 نگه دارید.

 قالب “H”

خـانم هــایی کـه قالب بدنشان “H” است، اندامی ورزشکاری داشـته اما دور کمر و شانه هایشان پهن است و تقارن ندارد. این افراد باید با کاهش دور کمر خود ، بدنشان را متقارن کنند. تمرینات ایروبیک – این تمرینات باید روی لاغر کردن بالاتنه متقارن کردن اندام متمرکز باشد. این خانم ها می توانند از تردمیل روی سطح شیبدار و همچنین استپ استفاده کنند. تـمرینات بدنسازی – بـرای متوازن کردن اندام این خانم ها باید تمرینات قـدرتی را روی پاییـن تـنـه انـجام دهنـد تـا بـا بـالاتنه هـارمونی پـیدا کند. حرکات اسکوات، پرس پا، و ددلیفت با پای صاف می تواند برای ایندسته از خانم ها مفید باشد و می توانند از حرکت جلوپا و لانگز هم در اتمام تمرینات استفاده کنند. این خانم ها باید از وزنه های متوسط تا سنگین استفاده کنند و تعداد تکرارها هم برای آنها باید بین 8ـ6 باشد.  

قالب "خط کش"

در ایـن قـالب بـدنی، سینه، کـمر و رانـها دقیقاً به یک اندازه هستند. این خـانم ها مـعـمولاً انـدامی لاغـر و کشیـده دارنــد و متابـولیسم بـدنشـان بالاست و به راحتی وزن اضافه نمی کنند. تمـرینات ایروبیک – ایـن تـــمرینات را باید در حداقل نگه دارند و از میان تــمرینات کاردیو، حرکات استپ برای آنها بهتر است. این افراد باید بیشتر روی تمرینات بدنسازی متمرکز شوند. تمرینات بدنسازی – این تمرینات برای ایندسته از خانم ها باید شدید و کــوتاه باشد. روی هـــر گروه عضلانی باید هفته ای یکبار کار شود. تمرکز باید روی شدت تمرینات و ایجاد توازن با شکل دادن به شانه ها، زیربغل،و پاها باشد. از تمرینات ترکیبی سنگین مثل پرس سینه، پرس سرشانه، سیمکش از بالا به پایین و اسکوات می توانند استفاده کنند. تمرکز این افراد باید روی عضله سازی باشد از اینرو بهتر است تعداد تکرارها را بین 8-6 نگه دارند  

قالب “8”

ایـن قـالب که معـمولاً قالب "ساعت شنی" هم نامیده می شود، بهترین و متناسب ترین اندام است. قد و وزن این اندام ها معمولً در حد ایدآل است. ران هـا و بـالاتنه آنـها در یـک سـایـز و انـدازه اسـت کـه ناحیه کمر تقریباً 25 سـانـتیمتر لاغرتر است. چاق شدن و لاغر شدن این افراد هم کاملاً متوازن است و در سراسر بدن پخش می شود. تمرینات ایروبیک – تمرینـات کاردیو این افراد باید با تمرینات بدنسازی آنها متناسب باشد. همه تکنیک های ایروبیک برای این افراد خوب است و بهتر است که از انواع آن استفاده کنند. تمریـنات بدنسازی – این نـوع بـدن بهــترین شکل بدنی برای بدنسازی و فیتنس است. یک برنامه تمرینی متعادل با انواع تمرینات و حرکات برای آنها مفید است. خیلی از این افراد برنامه تمرینی خود را هر 6 تا 8 هفته یکبار تغییر می دهند که فکر می کنند برایشان مفیدتر است  

قالب "تخم مرغی"

در ایـن قالب بدن که گـاهی انـدام سـیب شکـل هـم نـامـیده مـی شود، قد متـوسـط یـا کوتاهتر از نـرمـال اســت، بالاتنه معمولاً درشت بوده، پاها لاغر هستند و اضافه وزن معمولاً در میان تنه ایجاد می شود. تمـرینات ایروبیک – بـرنـامه منظم ایروبیک مثل تردمیل روی سطح شیبدار یـا تـمرینات ایـروبــیک استپ برای کاهش وزن کل بدن برای این افراد ضروری است. تـمرینات بدنسازی – تـمرینات بدنسازی باید روی پاها متمرکز باشد تا این ناحیـه از بـدن را بـا بالاتنه متـوازن کنـد. حرکات اسکات، پرس پا، ددلیفت با پای صاف می تواند پایین تنه را با بالاتنه متناسب کند. برای حفظ تعادل تعداد تکرارها را باید بین 8-6 نگه دارند.  

برای مشاهده نمونه های تجهیزات باشگاهی تولید شرکت اسمان فیتنس به صفحه اصلی مراجعه فرمایید.

   

برای دریافت لیست قیمت و کاتالوگ  به تلگرام یا واتساپ پیام بدهید.09355489619////09127464157

   

 تجهیزات باشگاهی گروه ورزشی اسمان برترین و با کیفیت ترین دستگاه بدنسازی مدرن

دوسال گارانتی ده سال خدمات پس از فروش

باکلیک بر روی کلمه محصولات میتوانید از کلیه محصولات دیدن فرمایید.

وهمچنین میتوانید به پیج اینستاگرام مراجعه کرده و با خریداران این محصول اشنا شوید. روی کلمه (asemanfitness1)کلیک کنید.

جهت دریافت برنامه تمرینی میتوانید عضو کانال فیتنس ما شوید.

روی کلمه(fitnessaseman)کلیک کنید.

ارسال دیدگاه برای این مطلب

وارد کردن موارد ستاره دار (*) الزامی است.