شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
آسمان فیتنس
شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
سوماتروپین یا هورمون رشد_آسمان فیتنس

سوماتروپین یا هورمون رشد_آسمان فیتنس

توسط بهزاد شیرازی | تاریخ آخرین بروز رسانی: | دارو های بدنسازی | 1 دیدگاه

سوماتروپین چیست؟

سوماتروپین یا هورمون رشد یک هورمون پلی پپتیدی عمدتا دارای 191 سیدآمینه با نیمه عمر20-30 دقیقه است که از هیپوفیز پیشین ترشح و درکبد باعث ترشح هورمون پپتیدی دیگری به نام IGF میشود. ترشح هورمون رشد(سوماتروپین)به صورت نمودار سینوسی دارای چند پیک میباشد که این پیک ها در روز کوچک و در شب درشت میشوند(یعنی 70% هورمون رشد در شب وقتی خواب هستیم ترشح میشود) پس بهترین زمان برای خوابیدن کمی بعد از غروب می باشد که میتواند تاثیر بسزایی روی رشد کودکان داشته باشد. تاثیرات هورمون سوماتروپین: -دربافت عضله باعث پروتئین ،شکل گیری و رشد عضله -در بافت چربی باعث لیپولیز و چربی سوزی میشود - روی غضروف و بافت استخوانی تاثیر میگذارد .

کاربردها، عوارض و هشدارهای مربوط به سوماتروپین:

سوماتروپین یکی از مکمل هایی است که امروزه به واسطه تاثیرات جادویی و فوق العاده اش بد جوری در میان طرفداران بدنسازی باب شده است.بخصوص برای افرادی که خیلی علاقه مند نیستند که ورزش را به شیوه سنتی دنبال کنند. هنگامی که از برخی مربی ها می پرسند که چگونه میتوانیم بدون تمرین زیادو در زمان کم حجم عضلاتمان را زیاد کنیم توصیه میکنند که سوماتروپین بزنید!

سوماتروپین یا هورمون رشد چیست؟ سوماتروپین

سوماتروپین یا هورمون رشد انسانی یا به بیان ساده تر HGH میباشد که  در واقع نام تجاری این محصول است با توجه به این برچسب تجاری, دلیل علاقه مندی بیش از حد جوانان به این دارو کاملا واضح است. در کنار مزایای مصرف این دارو , باید به عوارض جانبی جدی آن نیز اشاره کرد که متاسفانه در اکثر مواقع مشتری های این دارو با اطلاع از آنها, دارو را مصرف میکنند. سوماتروپین برای درمان بیماریی هایی نظیر نارسایی رشد، کمبود هورمون رشد، اختلال روده، کاهش وزن ناشی از HIV و همچنین برای افزایش قد کودکان مبتلا به اختلالات ژنتیکی بکار می رود. این هورمون در عضله یا زیر پوست تزریق می شود که به نوع برند بستگی دارد.

عوارض:

سردرد، حالت تهوع، استفراغ، عضله درد، ضعف، خستگی، افزایش وزن بی دلیل، ضربان قلب سریع، گوش درد، خارش، مشکلات شنیداری، زانو درد، درد مفاصل، افزایش تشنگی یا ادرار، ورم دست، قوزک پا، پا، مشکلات دید، تشنج، مشکلات تنفسی و ریوی، مشکلات خواب و ... در صورت مشاهده ی هرگونه تغییر به پزشک مراجعه کنید.

هشدارها:

  •  قبل از مصرف سوماتروپین به پزشکتان بگویید که به آن یا به هر عامل دیگری آلرژی دارید یا خیر.
  • مصرف این هورمون می تواند آلرژی ایجاد کند بنابراین قبل از مصرف با پزشکتان مشورت کنید.
  • اگر مبتلا به بیماری خاص مثل مشکلات چشمی، جراحی بزرگ یا تروما، مشکلات تنفسی شدید، سرطان و ... هستید حتما با پزشکتان مشورت کنید.
  •  در زمان بارداری فقط در صورت لزوم باید مصرف شود.
  •  برای افراد مسن تر عوارض بیشتری دارد مثلا بر قند خون یا تورم قوزک پا و پا تاثیر می گذارد.

 

گروه ورزشی آسمان فیتنس را در صفحه رسمی اینستاگرام به آیدی asemanfitness1@ دنبال کنید .

جهت خرید تجهیزات بدنسازی و مشاوره خرید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید .

ارتباط از طریق واتساپ- بهزاد شیرازی 09127464157

ارسال دیدگاه برای این مطلب

وارد کردن موارد ستاره دار (*) الزامی است.