شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
آسمان فیتنس
شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
عوارض و فواید قرص گلوتامین- آسمان فیتنس

عوارض و فواید قرص گلوتامین- آسمان فیتنس

توسط بهزاد شیرازی | تاریخ آخرین بروز رسانی: | دارو های بدنسازی | 46 دیدگاه

گلوتامین چیست ؟-آسمان فیتنس

گلوتامین یکی از امینو اسیدهایی است که به شکل آزاد در بافت عضلانی وجود دارد.  این آمینواسید ( قرص گلوتامین ) توسط ورزشکاران جهت افزایش عملکرد دستگاه ایمنی و حفظ و نگهداری سطوح پروتئین عضلانی در خلال تمرین شدید به کاربرده می شود.  

قیمت قرص گلوتامین

قیمت قرص گلوتامین بستگی به برند، نوع و شرکت سازنده آن دارد . اما قیمت قرص گلوتامین در داروخانه از 85 هزار تومان شروع شده و تا 250 هزار تومان می باشد . گلوتامین چیست و چه فوایدی دارد؟ 

گلوتامین

مقدار سنتز آن در عضله بیشتر از سایر اسید های آمینه است. در عضلات اسکلتی روزانه بین10 تا 25 گرم  سنتز می شود. این ماده یکی از منابع سوختی مهم سلول های ایمنی است و بنظر می رسد مصرف مکمل آن از ابتلا به بیماری جلوگیری کند و یا احتمال آن را کاهش دهد. غلظت پلاسمایی آن در شرایطی از قبیل جراحی های عمده ،سوختگی،گرسنگی  های شدید،و عفونت ها کاهش می یابد. شواهد ناچیزی وجود دارد که مصرف آن باعث تغییر عملکرد ایمنی شود و در ورزشکاران سالمی که مقدار کافی پروتئین مصرف میکنند مانع از ابتلا به بیماری گردد. گلوتامین نقش مهمی در سوخت و ساز پروتئین ایفا میکند. این ماده ممکن است در جبران تاثیرات کاتابولیکی هورمون های گلوکورتیکوئید نقش داشته باشد .

بهترین مارک گلوتامین قیمت قرص گلوتامین

  مطالعات انجام شده در اوایل دهه1990 گزارش کردند که پایین بودن سطوح گلوتامین پلاسما نشان دهنده یبیش تمرینی و خستگی در ورزشکاران است. بااین حال شواهد ضدونقیضی در این زمینه که مصرف آن مانع از کاهش تجمع گلوتامین پلاسما شود وجوددارد. این ماده سوخت مهمی برای برخی بافت ها از جمله سلول های روده و آنهایی که در دستگاه ایمنی دخالت دارند می باشد. اگر غذا خورده نشود ،این بافت ها ممکن است برای تامین مواد سوختی مورد نیاز خود به عضله های اسکلتی وابسته شوند. زمانی که تقاضا برای گلوتامین بالاست (مثل دوران عفونت یا آسیب)ممکن است مقدار زیادی از این ماده از عضله خارج شود و در نتیجه امکان دارد که توده عضلانی تا حد زیادی کاهش یابد. در دوران گرسنگی،عضله اسکلتی و بافت های روده منابع اصلی اسیدهای آمینه ضروری هستند. در چنین شرایطی این بافت ها به سرعت تجزیه میشوند.ولی علی رغم از دست رفتن بخش قابل ملاحظه ای از بافت عملکرد مناسب آن حفظ میشود.  

عوارض ال گلوتامین و انواع گلوتامین

بهترین مارک گلوتامین

گلوتامین ها بر اساس موارد مختلفی تقسیم و دسته بندی می شوند که به آن ها اشاره میکنیم .

  • مقدار گلوتامین
 اول از همه، یک نگاهی از نزدیک در برچسب محصول شما با توجه به تعیین میزان گلوتامین در هر وعده. ترین محصولات شامل اندازه خدمت 5g، در حالی که برخی از آنها به کپسول قرار داده و اندازه های کوچکتر (1g). بدیهی است که مقدار مهم است، به عنوان L- گلوتامین عنصر کلیدی در این مکمل است.
  • مواد تشکیل دهنده
چه چیز دیگری در این محصول است؟ بسیاری از مکمل های گلوتامین بالا خواهد فقط حاوی L-گلوتامین است، اما سایر محصولات ممکن است ترکیبی از مواد تشکیل دهنده ای برای کمک به افزایش مزایای مکمل باشد. BCAAs و دیگر اسیدهای آمینه عادی هستند. هنگام تصمیم گیری خود، این مواد اضافی را در ذهن داشته باشید. بسته به نیازهای شما و مکمل های فعلی که قبلا مصرف کرده اید، ممکن است یا ممکن است نیازی به محصول با مواد اضافی نداشته باشید.
  • نام تجاری با کیفیت
که آن را می سازد؟ آیا آنها یک شرکت شناخته شده و مورد احترام؟ در لیست زیر، ما فقط محصولات از شرکت های با کیفیت بالا در نظر گرفته - اما، اگر شما را انتخاب کنید به فروشگاه در جاهای دیگر، انجام برخی تحقیقات به تعیین که شما در حال خرید از و چه نوع از شرکت آنها هستند
  • طعم
برخی از محصولات سلیقه هستند، برخی از طعم دار هستند. توجه به این، آن را به عنوان ممکن است تمایل خود را به واقع مصرف کالا را تحت تاثیر قرار. اگر شک دارید، با یک نسخه سلیقه، و یا یک نسخه که در کپسول آماده است. در غیر این صورت، خواندن بررسی گلوتامین برای تعیین افرادی مانند طعم و مزه محصولات مختلف.

برای مشاهده مطالب بیشتر کلیک کنید .  

قیمت پودر گلوتامین عوارض ال گلوتامین

 

فواید گلوتامین

فواید گلوتامین سرعت بخشیدن به ریکاوری و بازسازی عضلات پس از تمرین مقابله با هورمون کورتیزول که این هورون باعث فرسایش و تحلیل عضلات می شود. سیستم ایمنی بدن را که بر اثر تمرینات سنگین تضعیف می گردد را تقویت می کند باعث سرعت بخشیدن به سوخت چربی های بدن می گردد به بدن کمک می کند مواد غذایی را بهتر جذب کند در جابه جایی اسید آمینه های دیگر نقش اساسی ایفا می کند  

مضرات گلوتامین

تاکنون هیچ عوارض گلوتامین و مضراتی نسبت به مصرف گلوتامین گزارش نشده است.  

طریقه ی مصرف گلوتامین

توصیه شده که گلوتامین را در دو وعده بعد از تمرین و قبل از خواب به میزان هر بار ۵ گرم استفاده شود. ولی در دورهای کات و کم کربوهیدرات برای حمایت از عضلات بدن ورزشکاران ۲۰تا۲۵ گرم را در ۵وعده استفاده می کنند.

 

ارسال دیدگاه برای این مطلب

وارد کردن موارد ستاره دار (*) الزامی است.