شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
آسمان فیتنس
شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
کراس فیت چه نوع ورزشی است ؟

کراس فیت چه نوع ورزشی است ؟

توسط بهزاد شیرازی | تاریخ انتشار: - تاریخ آخرین بروز رسانی: | دسته بندی نشده | 0 دیدگاه

کرا س فیت ورزشی برای افزایش قدرت بدنی

  کراس فیت به مجموع تمرینات و حرکات قدرتی / سرعتی واستقامتی گفته میشود که منجر به بالا رفتن توان و عملکرد فردی ورزشکار می شود به مجموع یا ترکیبی از قدرت /سرعت و استقامت یک شخص (توان فرد) می گویند . [caption id="attachment_2928" align="aligncenter" width="300"] کراس فیت[/caption]   این تمرینات شامل حرکات قدرتی مانند انواع /پرس های قدرتی در وزنه برداری /تعادلی/حرکات ژیمناستیک/اکروباتیک /پرش از موانع /بالا رفتن از طناب /بارفیکس ترکیبی /دو سرعتی و انفجاری /کشیدن ماشین در رقابتهای آقایان و سایر آیتم هایی که توسط هیءت فنی داوری و کارشناسان مربوطه طراحی گردیده و با استفاده از ابزاره های مورد نیاز قابل به اجرا و رقابت در صحنه مسابقات می باشد .  

کراس فیت و بدنسازی

در کر اس فیت برخلاف بدنسازی هدف داشتن بدن زیبا نیست بلکه ساختن بدنی است که قادر به انجام هر کاری باشد .مدت تمرین کراس فیت بین 40 الی 60 دقیقه به طول می انجامد . در تمرینات کراس فیت گروه زیادی از عضلات بدن درگیر خواهد شد . انجام تمرینات کراس فیت تقریبا نفس گیر بوده و کالری زیادی را در طول انجام آن می سوزاند بنابراین این ورزش می تواند علاوه بر افزایش قدرت و انعطاف پذیری در کاهش چربی های بدن به طرز چشمگیری موثر است .  

یک کراس فیتر اگر بخواهد در سطح قهرمانی بدرخشد نیازمند تسلط به وزنه برداری/ژیمناستیک و دومیدانیست

این ورزش علاوه بر محاسن معایبی هم دارد و ان ریسک بالای آسیب دیدگی در مفاصل و خطر افتادگی سقوط و خطرات احتمالی در حین اجرای آیتمهای ان دور از انتظار نمیباشد .   اماده و گرم کردن بدن به نحو مطلوب /داشتن سابقه ورزشی سایر رشته های مرتبط به کراس فیت از قبل و حضور مربی آگاه و ناظر بر اجرای تمرینات فوق العاده در کاهش آسیب دیدگی و ضریب خطر را می کاهد . کرا س فیت برنامه تمرینی دانشگاههای نظامی و پلیس امریکا/آتش نشانها/ بازیگران هنرهای رزمی /نجات غریق ها و گروه های امداد بوده که بعدها شکل عمومی گرفته و طرفدارن بیشماری از سراسر جهان به آن علاقمند شده اند   به کانال تلگرامی ما بپیوندید و از اطلاعات ورزشی و برنامه های تمرینی استفاده کنید fitnessaseman

ارسال دیدگاه برای این مطلب

وارد کردن موارد ستاره دار (*) الزامی است.