شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
آسمان فیتنس
شرکت آسمان فیتنس: تولید کننده دستگاه های بدنسازی، باشگاهی و TRX
چه عواملی باعث  ضعف در تمرین می شود ؟

چه عواملی باعث ضعف در تمرین می شود ؟

توسط reza | تاریخ انتشار: - تاریخ آخرین بروز رسانی: | دسته بندی نشده | 0 دیدگاه

چه عواملی باعث کمبود انرژی و ضعف در تمرین می شود ؟

    ضعف در تمرین :کم آبی بدن هیدراتاسیون کافی ˓روغنی است که به وسیله افزایش حجم خون ˓روان کردن مفاصل ˓کاهش ضربان قلب ˓تنظیم درجه [caption id="attachment_2985" align="aligncenter" width="300"]چه عواملی باعث ضعف بدن در تمرین می شود ؟ کم آبی[/caption]   حرارت بدن و کاهش سطح تلا شده شما باعث میشود که بدنتان مانند یک ماشین کارآمد کار کند . یک مطالعه توسط دپارتمان تغذیه در دانشگاه بریتیش کلمبیا مشخص کرد که کم آبی بدن حتی به میزان %2 می تواند بر عملکرد ورزشی تاثیر منفی بگذارد. برای آنکه مطمئن شوید قبل از تمرین به درستی هیدراته هستید کالج پزشکی امریکا توصیه میکند که حداقل 4 ساعت قبل از تمرین به ازای هر کیلوگرم از وزن بدنتان به آرامی 5 تا 7 لیترمایعات بنوشید حدود 8 میل لیتر به ازای هر 4 کیلو گرم .

به عنوان مثال

یک فرد 68 کیلوگرمی می باید حداقل 1.3لیتر مایع در طول روز بنوشد .

محرومیت از خواب :

یک مطالعه نشان داده محرومیت از خواب بر عملکرد قلبی عروقی یا قدرت عضلانی تاثیر نگذاشت اما باعث یک کاهش شدید در [caption id="attachment_2996" align="aligncenter" width="300"] بی خوابی[/caption] طول زمانی شد که یک فرد می توانست شدت های خاص را تحمل کند. کمبود خواب همچنین در تولید هورمون که به ریکاوری بزرگسال معمولی برای استراحت کامل و دستیابی به سطوح هورمونی مطلوب ریکاوری به 7 تا 9 ساعت خواب در هر شب نیاز دارد .

تغذیه نامناسب

اگر سوخت کافی دریافت نکنید موتور شما نمی تواند در بهترین وضعیتش کار کند . شما باید بر اساس شدت و نوع فعالیت ورزشی که دارید تغذیه مناسب را در طول روز و همچنین قبل و بعد از تمرین رعایت کنید صرفا تمرین زیاد و شدید به معنی نتیجه بهتر نیست تغذیه شرط اول است .  

فرکانس تمرین

اگر زود به زود تمرین می کنید ممکن است بدنتان قبل از تمرین بعدی شما به طور کامل ریکاوری نشود که باعث می شود در تمرین به سرعت خسته شوید بدنتان نتواند نفسی تازه کند . کالج پزشکی ورزشی آمریکا توصیه میکند که بین تمرینات مقاومتی حداقل 48 ساعت فاصله بیندازید و فرکانس تمرینات قلبی عروقی را به تدریج افزایش دهید تا بدنتان زمان کافی برای وفق دادن خودش با ظرفیت کا را داشته باشد حتی متعهدترین افراد باشگاه نیز باید برای استراحت و شارژمجدد حداقل یک روز کامل را در هر هفته استراحت کنند .   پیج شرکت اسمان asemanfitness   برای اطلاعات بیشتر در مورد شرکت اسمان فیتنس روی کلمه >>>در باری ما <<<<کلیک کنید

ارسال دیدگاه برای این مطلب

وارد کردن موارد ستاره دار (*) الزامی است.